Slovenija ima številne vasi in vasice, žal pa se najde nekaj tudi takšnih, ki so zapuščene. In če vas zanima več o njem, kliknite na https://www.tomazgorec.si/slapnik/, kjer Tomaž Gorec opisuje to zanimivo vasico, ki so bo očitno kaj kmalu znašla med slavnejšimi. In če se nekaterim zdi to dejstvo žalostno, je za koga drugega lahko hkrati izredno zanimivo. Slapnik je na primer ena od vasi, ki so pri nas že kar nekaj časa zapuščene.

slapnik

Zakaj? V vasi Slapnik naj bi namreč snemali znani resničnostni šov, v katerem bi tekmovalci omenjeno vas obnovili in jo postavili na turistični zemljevid ne le Slovenije, temveč kar Evrope, pravijo. Kaj vse se bo iz tega izcimilo, bomo seveda še videli, smo pa prepričani, da je Slapnik, ki ga sicer najdemo v Goriških brdih, lahko res zanimiv za ogled. Vzemite si kakšno popoldne in se zapeljite tja ter si ogledujte zapuščeno vas, nastanejo pa lahko tudi zanimive fotografije. Slapnik je vsekakor zanimiv za vse ljubitelje starega, starinskega in zgodovine na splošno, privlači pa tudi zato, ker je verjetno kar nekoliko skrivnostno raziskovati vse te kotičke ter se spraševati, kaj neki se je za temi zidovi včasih dogajalo. Idejo, da bi iz vasi naredili nekaj novega, pozdravljamo, vseeno pa ne moremo mimo dejstva, kako je žalostno, da slovenske vasi počasi propadajo, ljudje se selijo v mesta in večja naselja, podeželje pa počasi sameva. Pa vendar se tudi tu kažejo znaki novega življenja, saj se najde vedno več mladih družin, ki imajo rade naravo in se selijo na podeželje. Kakor koli že, Slapnik je vsekakor zanimiva ideja za nedeljski izlet, zato si le vzemite nekaj časa in se sprehodite po tamkajšnjih stezicah. Ko boste že tam, pa si oglejte širše območje Brd in Posočja, saj boste v tistih krajih našli res veliko zanimivega zase in za svojo družino.