Svaki vlasnik kuće želi dom čist i atraktivan, ugodan za posjetitelje. Vinil je uobičajen pod i česta opcije u kuhinjama i kupaonicama, a lijep je ako se pravilno održava. Vinil iz hrvatske je jako kvalitetan i možete ga kupiti po povoljni cijeni. Vinil je popularan izbor za vlasnike kuća zbog svoje trajnosti.

vinil
Dok brzo brisanje i čišćenje obično očisti prašinu i prljavštinu, dubinsko čišćenje je dobra ideja kad želite da vaši podovi ponovno izgledaju kao novi! Ako se pitate kako očistiti vinil da bi opet blistao kao prvi put kad ste ga stavili u kuću, u nastavku smo naveli nekoliko savjeta. To su najbolji način čišćenja za vinil.
Za dubinsko čišćenj vinilnog poda potrebno je malo sredstva za čišćenje, ali tragove gume i mrlje možete ukloniti s nekoliko jednostavnih i lako dostupnih alata i proizvoda. Evo što će vam trebati da vaši podovi budu ponovo sjajni: Metla ili usisavač, krpe od mikrovlakana, soda bikarbona, krpe, komercijalno sredstvo za čišćenje ili ocat, deterdžent za pranje posuđa, mop od mikrovlakana, voda.
Nakon što pripremite sve zalihe, prvi korak da očistite vinil je temeljito čišćenje i usisavanje poda. Ako odlučite usisavati pod, obavezno ga postavite na odgovarajuću postavku za zaštitu od ogrebotina, osim ako nemate usisavač  s određenom postavkom za gole podove. Uklonite i mrlje, a to ćete lako napraviti s krpom od mikrovlakana. Sve što trebate učiniti je malo navlažiti krpu od mikrovlakana vodom, a zatim je očistiti. U vodu možete dodati i malo sode bikarbone i ocata. Kako očistiti vinil od tvrdokornijih mrlja?
Sad kad je pod obrisan i uklonili ste mrlje, što je s onim tvrdim mrljama od gume ili boje za koje se možete bojati da ih neće biti moguće ukloniti? Nož za kit sjajan je alat za struganje gume ili boje, ali budite nježni kako ne biste oštetili vinil.