Rijetko ko kupujete svoj prvi automobil nov, pogotovo ukoliko nam je potreban automobil odmah nakon što smo se zaposlili. Kupovina polovnog automobila nerijetko znači kupovinu automobila koji nema svu željenu opremu ili dijelove a u tome vam može pomoći Silux.ba

 

Ukoliko ste pronašli svoj savršeni automobil polovan, nemojte se ustručavati da ga kupite ukoliko mu možda fali retrovizor, ogledalo ili ručkica iz enterijera. Sve ovo su manji dijelovi koje je lako kupiti i zamijeniti. Naravno, prije same kupovine bilo kod polovnog automobila preporučujemo vam da ga odvezete na servis kako bi vam mehaničar predstavio njegovo stvarno stanje.

Nakon što vam mehaničar javi koji sve dijelovi trebaju biti zamijenjeni znati ćete da li se takav automobil vrijedi kupiti ili ne, te ukoliko se ipak odlučite na kupovinuznati ćete koje dijelove treba da potražite. Jedna od stranica savršenih za kupovinu dijelova za automobile jeste i stranica Silux.

Na ovoj stranici možete pronaći doslovno sve, od retrovizora, sijalica, ogledala, dodatne opreme, itd. i to po najpovoljnijim cijenama na tržištu. Sama činjenica da kupci mogu ostavljati recenzije daje vam mogućnost da pročitate prednosti i nedostatke za svaki od proizvoda na ovom sajtu, te ćete samim time mnogo lakše pronaći pravi proizvod za vas.

Sve ovo navodi nas na zaključak da kupovinom polovnog automobila morate biti spremni mentalno i finansijski na to da ćete morati zamijeniti neke dijelove, dodatno platiti mehaničara, prevođenje dokumenata na vaše ime, a ponekad automobili koji se prodaju više nisu ni registrovani, te ih je potrebno registrovati.

Još jedna od preporuka koje imamo jeste da kupujete samo one automobile koji su 1/1 na nekoj osobi kako poslije ne bi bilo nesuglasica sa prodavcima prilikom kupovine ili prevođenja dokumenata.

Želimo da vas vaš novi automobil služi još dugo vremena, te da neće biti potrebe za nekim prevelikim prepravkama i popravkama.