Vsaka kopalnica ima dandanes tuš. Pomembna stvar v našem tušu je armatura za tuš. Brez nje se ne bi morali tuširati, saj ne bi morali dobiti vode. A na trgu je danes toliko armatur za tuš, da verjetno ne veste katero katere armature za tuš so za vas najbolj primerne. Vsak si želi, da armature za tuš zdržijo čim dlje, saj tudi niso tako poceni zadeva. Nekatere armature za tuš imajo dolgo življenjsko dobo, a le, če se jo pravilno vzdržuje. Armature za tuš je treba vsaj 1x na leto temeljito očistiti, sploh odznotraj, saj se v njih nabira vodni kamen. S vodnim kamnom pride tudi do nas manjši odtok vode, pa še armatura za tuš lahko začne rjaveti.

armature-za-tus

Obstajajo zelo različne armature za tuš in se najde prav za vsakega ena primerna. Na voljo imate čisto navadne armature za tuš, kar pomeni, da se jo namesti na steno oziroma priključka za cevi. A pri takšnih armaturah za tuš je treba paziti, saj imajo med tema dvema priključkoma mere z razdaljo med cevmi, zato je treba pred nakupom izmeriti širino med priključkom za hladno vodo in priključkom za mrzlo vodo. Poleg tega je treba tudi gledati, da vzamemo armaturo za tuš, ki bo lahko delovala na nekem ustreznem delovnem tlaku. Za tiste, ki ste bolj minimalisti so na voljo podometne armature za tuš. Takšne armature imajo priključka kar pod ometom, kar pomeni da se cevi ne vidijo in je zato sama armatura za tuš zelo majhna in minimalistična. Vidimo le pokrivno ploščo in ročico, podometna enota pa je skrita v steni, kar naredi celotno armaturo za tuš zelo elegantno. Je pa res da je cena takšnih armatur za tuš tudi malce dražja od navadnih. Na voljo pa so tudi termostatske armature za tuš, ki pa so za vse tiste, ki vas moti, ko nekdo drug iz drugega prostora odpre vodo in je nato temperatura vode bistveno hladnejša.