Za študij se je včasih res težko odločiti. Ampak vedno je potrebno poslušati svoje srce in kaj vam le to pravi. No ena izmed možnosti študija je pa tudi doktorski študij ekonomije. Ta je primeren za vse, ki si želite delati v kakšnih pisarnah. Naj pa še povem, da je poklic kar zaželjen, saj vsako podjetja potrebuje vsaj enega ekonomista, ki je seveda uspešno končal študij. Seveda je vsak študij po svoje težek in tako je tudi tukaj. Potrebno bo kar nekaj učenja in pa seveda morate vedeti, da se veliko potem naučite tudi med samim delom.

doktorski študij ekonomije

Doktorski študij ekonomije vam prinese veliko znanja iz tega poklica. Prav tako je pa študij res super, ker ga lahko študirate tudi na Katoliškem inštitutu Ljubljana. Tukaj je pa študij drugačen, ker veliko dajo na samo učenje angleščine in pa ponuja tudi veliko izobraževanja. Tako se študentje tukaj res veliko naučijo, kar včasih ne odnesejo od rednega študija, na drugih ekonomskih fakultetah. Prav tako je pa sam doktorski študij ekonomije tukaj prijeten, ker vam ponujajo tudi možnosti študijske izmenjave. To je super, ker lahko potujete in hkrati spoznavate nove ljudi, kraje in pa nov jezik. In seveda imate neko izkušnjo več v vašem življenju. Prav tako je pa študij ekonomije oziroma sam doktorski študij dolg samo 5 let. Po tem postanete doktor ekonomije in lahko tudi začnete delati. Zdaj seveda boste se mogoče med samim delom potem tudi srečali z izzivom, ampak celo življenje se učite in tudi v petih letih za doktorski študij ekonomije se ne morete vsega naučiti. Med samim šolanjem pa le bodite pridni in se redno učite. Bo kar nekaj težkih izpitov, ampak se seveda vse izplača, ko vidite, da imate potem nek poklic in tudi delo, ki vas bo seveda veselilo. Sam študij ima tudi veliko matematike.