Združene države Amerike ali na kratko ZDA so sestavljene iz 48 držav, vse Združene države Amerike so geografsko povezane ampak 2 sta ločeni. Razteza se od Atlantika do tihega oceana. Na severnem delu je Kanada in na južnem delu je Mehika. Glavno mesto združenih držav Amerike je Washington, D.C., ki je znano tudi kot Zvezno okrožje Kolumbija. Združene države Amerika je tretja največja država na svetu. Zgodovina o združenih državah Amerike je stara 15 tisoč let, govori o tradiciji, kulturi in družbi. Ko je sovjetska zveza razpadla so Združene države Amerike postale največja super sila na svetu. Sovjetska zveza je obstajala od leta 1922 do leta 1991. V Ameriki živijo tudi imigranti zato ji režemo tudi dežela imigrantov.

Združene države Amerike

Ime Amerika je nastala po italijanskemu raziskovalcu Amerigu Vespucciju, ki je odkril nove celine in jih poimenoval Južna Amerika nekje v 16. stoletju. Združene države Amerike so nastale leta 1776. Danes ne rečemo celega imena ampak rečemo ZDA ali pa samo Amerika, v preteklosti po so jo klicali tudi Columbia. Združene države Amerike so znane za veliko reči in ena od njih so tudi tornadi, suša, poplave in potresi. Jugozahodne regije Amerike so značilne za sušo, tornadi so značilni za srednji zahod Amerike, potresi in poplave so značilne pa za gorati del jugozahoda Amerike, potresi so tudi ob zahodnih obalah med tem pa se nahaja na severozahodu vulkan Helena. Sveta Helena je vulkan, ki je znan po eksplozijah in izbruhih pepela. Zgodovina Združene države Amerike je stara več kot 15. tisoč let, začela se je iz prihodom ljudi iz Azije. Bili so izolirani od starega sveta ampak od naselju Zahodne Amerike so govorili okoli 350 različnih jezikov saj je bilo od 10 do 100 minjonov ljudstev. Amerika je poseljena največ ob obalah, največ ob Atlantiku. Velika je 10 milijonov kilo metrov na kvadrat in populacija je okoli 303 milijonov ljudi. Geografija je vplivala na razvoj in način življenja prebivalcev Združenih držav Amerike. Gospodarski uspeh je odvisen od naravnih bogastev saj imajo bogata območja za ribolov, znana je tudi kot največja proizvodni ca fosfata, zlata, zemeljskih plinov, materialov za gradnjo, plinov in srebra. Pridelujejo tudi različne rastline. Prideluje tudi velike količine elektrike. Združene države Amerike imajo veliko znamenitosti, ena od njih je kip svobode, ki je ogromen spomenik, predstavlja 100 let neodvisnosti. Kip svobode je visok 46 metrov, zgrajen je bil 28. oktobra leta 1886, kipar, ki ga je zgradil je Frédéric Auguste Bartholdi.