Danes so svet prevzela socialna omrežja kot so Instagram, Twitter, Facebook in pa Snapchat. Influencerji pa so ljudje, ki jih je ustvaril Youtube. To se je začelo z youtube videi. Namreč, ljudje so objavljali svoje videi na ta spletni portal, kasneje pa so začeli s tem služiti, veliko ljudi je dobilo ogromno število sledilcev na katere pa so oni kar precej vplivali. Torej influencerji so po domače povedano vplivneži. To je namreč človek, ki ima neko določeno število sledilcev na katere pa seveda vpliva.

influencerji Danes je influencerstvo postalo zelo aktualno tudi po Sloveniji. Seveda se je to dogajalo že prej v tujini, predvsem v Ameriki a dandanes to tudi obstaja v Sloveniji. Sicer se pri nas to razvija zgolj na Instagramu, predvsem pa manj na Youtubu, ker je na Youtube že preveč ljudi, ki želijo to izkoristiti. Seveda je infulencer prevzeta beseda. Ampak kdo sploh so influencerji? A je to dejansko naziv za nek  poklic? Zastrašujoče je to, da si želijo majhni otroci postati influencerji in starši jim dovolijo to spremljati. Radi bi živeli od snemanja Youtube videev, brez izobrazbe oziroma narejene srednje šole. Delo influencerja je torej fotkanje in pa pisanje objav glede sebe, kar pa ne vem če je to najboljše. Seveda imajo influencerji  svoje prednosti in slabosti, ker si tak človek ustvari neko osebno znamko ali osebno ime. Mnogi infulencerji pa se ne zavedajo, kakšen vpliv imajo na ljudi, predvsem pa na mlajše občinstvo.  Če nekdo postane kar vpliven influencer je to tudi zelo velika odgovornost, saj nikoli ne veš, kdaj lahko na nekoga vplivaš. Zgodilo se je tudi že to, da so ljudje ubijali za vplivneže. Tudi če so nekatere njihove besede in objave pozitivne, lahko tudi samo ena oseba to vzame na drugačen način, ljudje pa začnejo njihove besede obračati po svoji volji. Iz tega se lahko razvije veliko negative, zato tudi pravimo, da so socialna omrežja postala prostor negative in čedalje več ljudi poziva k temu, da se jih izogibamo.