Brizganje plastike je na splošno proces oblikovanja plastike in plastičnih materialov, ki se izvaja na splošno s stroji, imenovanimi brizgalke. Proces brizganja plastičnih mas omogoča ogromno proizvodnjo. Plastična masa v obliki majhnih kroglic se stali in vlije v kalup, po tem se ohladi in pri tem strdi. Ko je popolnoma hladen, se vlije nova masa, to pa se dela zato da dobimo popolnoma enake izdelke iz plastike. Podjetje plasticom.si nudi brizganje plastike ter orodjarstvo na enem mesu, kar zniža stroške in omogoča nemoteno delovanje. Njihova prioriteta sta kakovost, ter dogovorjeni rok izdelave izdelka.

na splošno

Brizganje plastike in izdelava orodja sta zahtevna procesa zato je dobro če si na splošno razgledan v tej smeri. Procesa potrebujeta profesionalno in izkušeno ekipo strokovnjakov, ki vam jo na splošno nudi podjetje Plasticom. Tehnika industrijskega brizganja omogoča izdelavo širokega spektra izdelkov in polizdelkov iz plastičnih mas. Brizganje plastike je na splošno širše uporabljena tehnologija, sad se v današnjem času uporablja ogromno izdelkov iz plastike. Izdelujejo se različne posode, stojala, embalaže za prehransko industrijo, plastične zamaške, plastične steklenice, etuije, izdelki za vsakdanjo rabo kot so podstavki, pladnji, posipači in na splošno na vseh področjih zato je brizganje plastike širše uporabljena tehnologija in nujen postopek, ki daje hitro in kvalitetno rešitev. Brizganje plastike ima zagotovo veliko prednosti v široki paleti materialov, v prihranitvi časa obdelave, sej so izdelki gotovi po postopku. Velika prednost pa je tudi minimalna količina odpadkov, veliki proizvodni zmogljivosti, visoki stopnji avtomatizacije ter visoka toleranca izdelkov. Postopek, ki je enostaven in zadovolji potrebe industrije na različnih področjih, prav tako pa tudi odlične izdelke za vsakdanjo rabo. Brizganje plastike nam prihrani stroške, čas, in najpomembnejše, omogoča nam zadostitev po izdelkih in polizdelkih iz plastike na tržišču. Pri brizganju plastike, pa je tudi majhna količina odpadkov, s čimer tudi poskrbimo za okolje.