Če veliko perete avto, je ta izdelek nuja za vas. Navijalni boben za cev omogoča uporabniku enostavno uporabo cevi, da lahko v miru opere avto, predvsem pa to, da lahko dolgo cev enostavno nazaj zvije v navijalni kolut.

navijalni-boben-za-cev

Verjetno ste že videli v kakšni trgovine navijalnike cevi. Večina le teh je zelo poceni, a vendar se to zelo pozna pri uporabi in pa dolgotrajnosti uporabe navijalnika cevi. So iz navadne plastike in se lahko hitro kaj zlomi, največja slabost poceni navijalnikov cevi pa je ta, da cev na nek način ni “zaklenjena”, zato se nam ob zvijanju cevi nazaj v kolut ta ves čas neenakomerno premika po kolutu in bomo, če imamo daljšo cev z njo imeli velike težave z zvijanjem cevi. Rešitev tega je dober navijalni boben za cev, ki ima funkcijo zaklepa cevi, zato bomo lahko to cev zelo hitro brez kakršnihkoli problemov zvili nazaj v kolut. Dober navijalni boben za cev ni iz plastike, ampak iz kovine, saj s tem nima možnosti, da bi se zlomil in ga bomo tudi imeli veliko dlje časa kot pa navadnega iz plastike. Boben za navijalno cev se lahko tudi vgradi v steno oziroma lahko sega nanjo pritrdi, in bomo s tem zagotovili, da bo ta ves čas tam, kjer ga potrebujemo. Na voljo so tudi industrijski navijalni bobni za cevi, ki so primerni za uporabo v industriji. Ti so bolj robustni in s tem prinesejo večjo in pa predvsem daljšo uporabo. Seveda pa imamo tudi na voljo različne navijalne bobne za cevi, ki so namensko namenjeni za električno cev, vodovodno cev ali pa cev za kompresor. Dodaten vložek v dober navijalni boben za cev se zelo splača, saj boste tega enega imele veliko dlje kot pa nekega plastičnega, ki se bo zelo hitro uničil in boste morali ponovno kupiti novega.