Vam primanjkuje prostora na vašem računalniku? Dokupite si zunanji trdi disk.

Računalniki iz dneva v dan potrebujejo več prostora. Zaradi tega, ker prihajajo nove posodobitve za operacijski sistem, ostali programi, ki jih uporabljamo, zavzamejo čedalje več prostora. Sploh če pogledamo iz vidika video igric, sedaj že vsaka igra zavzame vsaj 100GB prostora, kar je ogromno v primerjavi z par let nazaj. Zato pa je priporočljivo, da si posameznik kupi trdi disk ali pa zunanji trdi disk in tako poskrbi za več prostora na njegovem računalniku. V trgovini anni.si imate na voljo široko ponudbo računalniške opreme in samih računalnikov. Prodajajo pa tudi zunanje trde diske znamk Integral, Intenso, Kingston in LaCie. Na voljo pa imate dve vrsti diskov in to so HDD in SSD. Kaj pa je razlika med njima? SSD diski so veliko hitrejši in bodo pospešili delovanje vašega računalnika. Njegov glavni namen je, da nanj namestimo naš operacijski sistem in tako bo naš računalnik deloval veliko hitreje.

Zakaj pa so zunanji trdi diski tako dober element? Ker jih enostavno prenašamo okoli in priključimo v računalnik. Enostavno bomo veliko količino podatkov prenesli iz enega računalnika na drugega in to brez, da bi odpirali računalnik, ker ga lahko priključimo preko USB priklopa. Na  voljo imate ogromno ponudbo diskov. Vsak posameznik, pa se odloči glede na to, koliko prostora potrebuje in pa hitrost prenosa podatkov. Recimo za navadnega uporabnika, kateri si želi na zunanji trdi disk namestiti filme in serije, je 500GB ali pa 1TB čisto dovolj, za neke zahtevne uporabnike, pa tudi do 10TB velikosti zunanjega trdega diska. Seveda pa moramo na to gledati tudi cenovno. Določene znamke so cenejše kot druge. Vendar če vprašate mene, je vredno dati malo več denarja v zunanji trdi disk, sploh če imamo na njem pomembne podatke, katere ne želimo izgubiti.

Torej si želite nov zunanji trdi disk? Obiščite anni.si